top of page

 

תגובות על המפגשים

 

"השנה ארחנו בבית ספרינו את הסופר והמאייר רוני חפר. כהכנה למפגש הקראתי להם את כל סיפוריו והילדים היו מוקסמים מהסיפורים והאיורים כאחד. המפגש היה מאוד מוצלח וחווייתי. הילדים נהנו לראות את תהליך יצירת הספר ואת עבודתו של המאייר. רוני אף הקריא קטעים מספריו בעזרת מצגת והילדים נהנו מאוד לשמוע מפיו את הסיפורים האהובים עליהם כל-כך. במפגש, רוני מדבר אל הילדים בגובה העיניים ואף מדגים כיצד הוא מצייר. במצעד הספרים בבית ספרנו השתתפו גם שניים מספריו: "פומי- סיפור על טפיר" ו"סיפורי חייזרים". בכיתות א'-ג' זכה הספר "פומי" במקום השני והספר "סיפורי חייזרים"- במקום הראשון !!!הילדים מאוד נהנו מהמפגש ובעקבותיו רבים בקשו מההורים וקנו את ספריו. מומלץ!!!"

ורד רובין, ביה"ס דורות - מודיעין

 

"תלמידי כיתות א',ב' מבי"ס "סביונים" בנס-ציונה נפגשו איתך ובמפגש זה סיפרת להם ברגישות ובאהבה רבה על תהליך הכתיבה החל מהרעיון דרך כתיבת טקסט ויצירת האיורים עד הגעת הספר לחנויות הספרים. הילדים הקשיבו לך בסקרנות רבה היו מרותקים וקשובים לסיפור וניכר כי נהנו מאוד. יישר כח!״

רונית, אירית ורות - מחנכות כיתות א', פנינה, כרמית ואתי - מחנכות כיתות ב'

 

"תודה לך על מפגש מרתק וחווייתי שערכת לילדי הגן. הילדים למדו רבות אודות תהליך הכנת הספר וכמו כן נהנו משלל הערוצים (הספר, הסרט והמצגת) בהם הצגת את ספרך המקסים "פומי, סיפור על טפיר". כמובן שהכרתי את הספר הזה כבר קודם לכן מילדיי הפרטיים (שאוהבים אותו מאד), אך נהניתי לחלוק את ההנאה גם עם "ילדיי המקצועיים" (ילדי הגן שלי). אני ממליצה בחום על הפעילות הנפלאה שאתה מעביר ויחסך לילדים הינו מיוחד ומרשים ותורם אף הוא לתחושה הכללית. קשה היה להפסיק את הפעילות. נקוה להמשך!״

נועה ספרבר, גננת חט"צ, תל נורדאו, ת"א.

 

"הייתי הבוקר במפגש הספרותי בבי"ס יגאל אלון בבת ים לכיתות א'. נהנתי מאד מהדרך שבה העברת את המפגש, את הדרך שהפכת לסופר ומאייר סיפורים, סיפור מעניין שנותן לי חשק לעשות כמוך. הרעיון של הצגת השקופיות מצויין וממחיש היטב כל אמירה שלך, זה ברור מאד וגם אם לא קראו את הספרים, הבינו את הדרך בה עשית, בנייה טובה של פעילות לילדים. הילדים היו מרותקים וקשובים מאד, אתה מאד סובלני ונעים הליכות. ישר כוח ומקווה לראותך בבת-ים עוד פעמים רבות"

אתי משיח, רכזת סל תרבות, בת ים.

 

״הילדים מאוד נהנו להקשיב לסיפורים שלך שאנו המורות סיפרנו להם לפני המפגש (5 ספרים).

גם מהמפגשים הם מאוד התרגשו ונהנו. המפגש היה חוויתי והצלחת לעורר בהם סקרנות הן בזכות הסיפורים הנפלאים והן בזכות היותך דמות מעניינת (שזה לא תמיד כך). המון תודה ובתקווה שנמשיך לשתף פעולה.״

אסנת שושן, רכזת סל תרבות, בית ספר "צאלון" באר יעקב

 

״שלום רוני, ביקרת אצלנו בחודש ינואר השנה. שמחנו לארח אותך בבית ספרנו "צוקים" שוהם ואכן התלמידים מאוד נהנו. אקצר במילים ואצרף את הכתבה שפורסמה בעיתון הבית ספרי בעקבות ביקורך. היא בהחלט ממחישה את תחושת התלמידים. תודה ובהצלחה בהמשך.״

אורייט תמר, רכזת סל תרבות, בית ספר צוקים בשהם

 

״שלום רוני

לילדים מכיתות א' - ב' בבית הספר שלנו יש היום חיוך גדול על השפתיים. הם הציצו ונגעו בקסם. היום הם גילו איך ומאיפה באים רעיונות למוחו של סופר, איך הופך רעיון מאוסף דפים לספר ואיך משרבטים ומנסים ומשרבטים שוב עד שיוצא איור מתאים. היום הם פגשו סופר וצייר אמיתי - בשר ודם... ולא, אין לו שפם ומקטרת והוא איש מעניין ומצחיק.ערכנו שלושה מפגשים, כל אחד מהמפגשים הוגש בצורה מעניינת, מגוונת ומשעשעת. במפגשים היו מינונים נכונים של צפייה בתמונות וסרטונים, קריאה עם אפקטים ושיתוף הילדים. פשוט ת ע נ ו ג!״

דפנה מעוס, בית ספר עין הרים.

 

״התלמידים, המורים, ההורים ואני רוצים להודות לך על הפגישה המעניינת שהענקת לנו בבואך אלינו לספריית בית-חינוך א.ד. גורדון. 

הקראת הסיפורים וההסברים המאלפים על חווית הסופר, הצגת תהליך הוצאת הסיפור מן הכח אל הפועל והבאת הספר לדפוס היו מרתקים וכיפיים לכולנו.

היה מעניין להקשיב ולראות ובכך לחוות את סיפור הסופר והספר!

המשך כתיבה פוריה! בהצלחה.״

שלומית לביא, א.ד. גורדון, תל אביב.

 

"תודה רבה על מפגש מרתק, מלמד ומחכים, שמתאים גם לילדים הרכים.
מפגש אחר, שונה ומשתף, שבו הצלחת להכניס את ילדים וההורים לסודות כתיבת הסיפור.
מעבר לכך, הספרים הצבעוניים שלך, מגרים את העין והיד כמו נמשכת מאליה לעלעל בספר פעם אחר פעם."

נירית כנה, מנהלת הספריה האזורית נחל שורק.

 

״תודה על פעילות מרתקת עם תלמידי בתי הספר בישוב שלנו - באר יעקב

המפגש היה מוצלח מאוד, הילדים היו מרותקים ושיתפו פעולה. 

השימוש במדיה שהוצגה הפך את המפגש ליותר ויותר מרתק.

נשמח להיפגש שוב בעתיד.״

לינה בן חיים, מנהלת הספרייה הציבורית באר יעקב.

 

״רוני חפר הוא  סופר הבית בספרייה שלנו ומתארח באדיקות מדי שנה.

בכל שנה מצליח רוני להקסים את הילדים במפגשיו המרתקים המשלבים מצגת, איורים ואישיות חביבה ומעניינת. שכבת כיתות  א, ב, ג,  נהנים ממפגשים מרתקים ותמיד מגיעים עם ספרים מוכנים לחתימה.

אני ממליצה בחום על  המפגשים. השילוב הנפלא של סופר ומאייר כובש את ליבם של הילדים.״

קרני ארקין, מנהלת ספריה אזורית גזר.

 

״ברצוננו להביע את תודתנו העמוקה על שני המפגשים שערכת בבית ספרנו עם כיתות א', ב'. המפגשים היו מעשירים ומסקרנים. הילדים יצאו נרגשים! אין ספק שהמפגש תרם להם רבות לאהבת הספרים והקריאה!״

נעמה גרשטיין פלק, בי״ס אלון, הרצליה

 

ברצוני להודות לך מעומק הלב על נכונותך להגיע לבית ספר שבילים, בית ספר לחינוך מיוחד, ועל מפגשך המעשיר, המרתק והמעניין עם תלמידי החטיבה הצעירה. המפגש עמך היה ייחודי ובעל ערך מוסף משמעותי עבור תלמידי החטיבה הצעירה, אשר רובם לא נפגשו עם סופר ו/או מאייר מעולם.

המפגש שקיימת עמם, שחשף אותם לעושר מילולי ולמילה הכתובה האיכותית, פתח עבורם צוהר לעולם חדש. הדבר בא לידי ביטוי, הן בהכנות שהם עשו לקראת המפגש עמך והן בעניין הרב שהם גילו בעת המפגש כמו גם לאחריו. המפגש עמך היה חוויה מיוחדת עבורם, גם בזכות גישתך האישית ותשומת הלב שהענקת להם.

המפגש מקבל עוצמה ומשמעות יתרה כפל כפליים, לאור העובדה שהקדשת מזמנך וממרצך בכדי להיפגש עם התלמידים, וזאת ללא כל קבלת תמורה ועל חשבון זמנך האישי.

כל הליך ההתקשרות עמך היווה חוויה נעימה ונעשה באדיבות אין קץ מצדך ועל כך נתונה לך תודתנו

והערכתנו הרבה מקרב לב.

מעת לעת, אנו שמחים ונוכחים לדעת במסגרת בית הספר, שישנם אנשים טובים באמצע הדרך. אין ספק, שאתה לא רק אחד מאלה שנמנה עליהם, אלא גם אחד הייחודיים שבהם.

תודה! תודה! תודה! בשם הצוות והילדים.

יפית שמואלי, בי״ס שבילים, גבעת זאב

רוני שלום רב, 

אני מבקשת להודות לך, בשמי בשם הצוות והילדים על המפגש החווייתי עם ילדי בית ספרנו "החטיבה לגיל הצעיר, מכללת דוד ילין". 

המפגש איתך היה מהנה ביותר, לילדים ולמבוגרים. עוררת בילדים עניין רב. רתקת אותם בסיפור האישי שלך, איך הגעת לכתיבת הסיפורים, מקור הרעיונות היצירתיים שלך ובסיפורים שקראת להם. 

המפגש איתך, אחרי הכרות מוקדמת עם הספרים שלך הוסיף לילדים מאוד. קירבת אותם אל הסיפורים והדמויות, העשרת והעמקת את חוויית הקריאה המהנה של ספריך והשארת אצל הילדים רושם רב.  

בתודה ובהערכה רבה, 

שלי פיצ'רסקי 

מנהלת החטיבה לגיל הצעיר, 

מכללת דוד ילין 

 

 

 

 

 

 

bottom of page